HomeÚklidové práceZahradní práceLesnické práceKontakt
Odstraňování graffiti
Našim zákazníkům nabízíme odstraňování graffiti z fasád, obkladů, dveří, oken, košů a dalších zařízení. Disponujeme technologiemi pro nejrůznější druhy materiálů. V případě potřeby zajišťujeme následné přetření poškozených míst. Pro přetření si necháváme míchat barvu přesně dle původního vzoru. V případě potřeby navrhneme a provedeme antigraffitové nátěry pro pozdější snadné a levné odstraňování dalších graffiti.


V současné době používáme dvě základní metody odstraňování graffiti:

ODSTRANĚNÍ GRAFFITI CHEMICKOU CESTOU
Jedná se o odstraňování graffiti bezodpadovou technologií, která umožňuje rychlé a účinné renovace znečištěných povrchů za současného šetrného přístupu k životnímu prostředí. Touto technologií lze upravovat jakékoliv fasády, cihlové zdivo, betony, obklady, dřevěné i kovové plochy.
Při tomto druhu odstraňování používáme gelové odstraňovače, které minimálně stékají a svým působením narušují graffiti barvy. Následně se povrch opláchne tlakovou vodou (v případě potřeby doplněnou vhodným čistícím přípravkem). Dle druhu povrchu a míry znečištění je v některých případech nutné následně původní nátěr přetřít novým., což zajišťujeme v rámci této služby.
ODSTRANĚNÍ GRAFFITI METODOU MIKROABRAZE
V některých případech je výhodnější použití metody mikrobraze strojem Tornado ACS, což je je nově vyvinuté systémové řešení pro rychlé a hospodárné odstranění graffitových nástřiků bez chemie a vody, kdy dokážeme znečištěné plochy vyčistit důkladně, přitom však velmi šetrně, tiše a absolutně bezprašně. Obsluhující osoba nasadí osvětlený pískovací kryt na plochu, která je určena k čištění nebo odstranění nečistot. V prostoru pískovacího krytu zasáhne vhodný pískovací granulát silnou energii určené plochy a odstraňuje barvy, nečistoty, rez a jiné nežádoucí částice. V uzavřeném cirkulačním okruhu pískovacího zařízení dojde k oddělení znovu použitelného granulátu od nečistot a prachu tak, aby se použitelný granulát dostal do cirkulačního okruhu a nečistoty s nepoužitelným granulátem byly zachyceny záchytným sítem. Samotný pracovní postup může obsluhující osoba optimálně sledovat pískovacím krytem.